ראיון טלפוני
טיפים לראיון עבודה טלפוניבחרו את הזמן והמקום
נמצאים במקום רועש? הילד בוכה ברקע?,מחכים לאוטובוס בכביש סואן? , נמצאים במקום העבודה הנוכחי שלכם? עדיף לכם לא להתחיל את הראיון הטלפוני.אלא לדחות את השיחה למועד מאוחר יותר, זה יתקבל בהבנה עי" המראיין.
בקשו טלפון ושעה בה ניתן יהיה לחזור למתקשר וחזרו אתם אליו , אל תבקשו שיחזרו אליכם, יראה לצד השני נקיטת יוזמה מצידכם.

טון הדיבור
דברו בטון דיבור צלול נעים וברור, שדרו רוגע ובטחון , תפסו אתכם ברגע לא מתאים ( רבתם עם השכן, קמתם משינה, אתם במסיבת בריכה וכו'.. ) כפי שנהגתם בסעיף א', בקשו טלפון ושעה נוחה לחזור למראיין , אל תקיימו את השיחה בכל תנאי.

הראיון הטלפוני כראיון פרונטאלי לכל דבר ועניין.
התנהגו כאילו המראיין יושב מולכם. זכרו ×›×™ לפניו מונחים קורות החיים שלכם. הקשיבו לצד השני והיו נחמדים, אך לא מדי זכרו שמדובר בראיון לכל דבר. אם תנהלו את אופן חיפוש העבודה שלכם נכון תוכלו לזכור לאיזו משרה פניתם,נסו לקבל קצת רקע על החברה (חיפוש קצר ברשת יביא אתכם לאתר החברה) כך  ×ª×“עו בדיוק באיזו חברה או תפקיד מדובר ויראה למראיין את מידת רצינותכם והמוטיבציה לתפקיד.

התכוננו לראיון
כמו בכל ראיון עבודה, גם בטלפון עשויים לשאול אתכם שאלות שכדאי לכם להתכונן אליהן מראש. למשל, שאלות כמו "ספר לי על עצמך", על הניסיון התעסוקתי הקודם, מדוע עזבת את מקום העבודה הקודם שלך ? מה אתה מחפש היום ? או לאיזה כיוון הייתם רוצים להתפתח בעתיד וכו'..

גלו עניין במשרה במידה ואתם מעוניינים בה.
הבהירו למראיין שאתם מעוניינים במשרה, שאלו שאלות רלוונטיות על אופי המשרה ועל החברה ,עם זאת אל תשאלו שאלות מורכבות מדי ואל תנסו לדלות יותר מדי פרטים, השאירו משהו לראיון הפרונטאלי , נסיון של "חקרית המראיין" יכול לפגוע בסיכוייכם להגיע לראיון המשך, אמרו שתשמחו להגיעו לראיון המשך בחברה ורשמו את התאריך והשעה במידה וזומנתם לראיון המשך.