העבודה הראשונה שלי!
העבודה הראשונה שלי!

התחלת לחפש עבודה לראשונה בחייכם? מזל טוב וברוכים הבאים לשוק העבודה !
בתור התחלה, נסו להבין  ××™×–ו משרה אתם מחפשים ואם אתם לא בטוחים ,חשבו מה מעניין אתכם? במה אתם טובים יותר? (האם יש לכם ניסיון קודם בתחום שאליו התחברתם יותר?) האם אתם מחפשים התחלה של קריירה, עבודה זמנית עד לתחילת הלימודים או אולי עבדוה בכדי לחסוך לטיול הגדול לחו"ל, או אולי אתם בכלל מעוניינים לעבוד בחו"ל? 

אולי אתם בטוחים שאין לכם ניסיון כלל, אך אני בטוח שכמעט כל אחד ואחת מכם הוא בעל ניסיון תעסוקתי כלשהו, חלקכם במלצרות בתקופת החופשות, או בעזרה לבין משפחה בעסק המשפחתי שיכול להיות מתחום כלשהו, כן כן גם בייביסיטר נחשב, כמובן שגם ניסיון צבאי למי שיש נחשב גם הוא, ניסיון צבאי יכול להיות כמעט בכל תחום מהנדסה, דרך מחשבים, מכונאות, פקידות ועוד.., זכרו- מעסיקים רבים מחפשים דווקא  ××ª×›×, חבר'×” צעירים רעננים, מלאי מוטיבציה ופוטנציאל להכשרה, הצטיידו באופטימיות מרץ ובטחון עצמי ואל תהססו לשלוח קורות חיים למשרות שמעניינות אתכם ועשויות להתאים לכם., גם אם המשרות נראות "גדולות עליכם" או מיועדות רק לבעלי ניסיון בתחום , מקסימום תצליחו ותזומנו לראיון, אם את הראיון תעברו בהצלחה הרווחתם בגדול.

אבל רגע.. אין לי קו"ח ובכלל איך כותבים קו"ח ומה לכתוב ?

שאלות מצוינות ..

זוכרים על מה דיברנו בפסקה הקודמת?  

ניסיון תעסוקתי רלוונטי, תחום מבוקש וכו', ×–×” הזמן להיעזר באשף קורות החיים שלנו – לינק  ×•×œ×§×‘ל קובץ קורות חיים מנצח! 

על הקובץ קורות חיים להיראות  ×ž×¢× ×™×™×Ÿ ולתאר אתכם באופן הטוב ביותר בכדי שרכזת הגיוס שקוראת את הקובץ תחשוב שהוא מעניין ורלוונטי מספיק בכדי לזמן אתכם לראיון , זכרו קורות החיים שלכם הם כרטיס הביקור שלכם והם שיקבעו באם תזומנו לראיון או לא

בניתם קובץ קו"×— שמתאר אתכם באופן הטוב ביותר  ×•×”כנסתם לתוכו את כל הניסיון הרלוונטי שיש לכם (זוכרים את הפסקה הקודמת?) , מה עכשיו ? – עכשיו השוו את הקובץ שיצרתם עם קורות חיים של בני משפחה, חברים ובקשו חוות דעת שליהם על קורות החיים שלכם, לא מסתפקים בחוות דעתם? – בקשו את חוות הדעת שלנו – לינק לטופס תשלום 

עכשיו כשיש לכם קובץ קורות חיים איכותי ×–×” הזמן להתחיל לחפש עבודה, הכנסו ללוח הדרושים  ×•×—פשו את המשרות הרלוונטיות עבורכם- ישנן מגוון משרות לחסרי ניסיון כלל, לחיילים משוחררים, משרות זמניות , כלליות, מועדפת למי שמחפש כזו וכו'.. כמו כן ישנם מעסיקים שמחפשים עובדים בעלי ניסיון קצר (שנה או שנתיים ניסיון ) ,גם אלה משרות שיכולות להתאים לכם באם יש לכם ניסיון אפילו לא פורמאלי בתחום( זוכרים, ניסיון צבאי או ניסיון בעבודה דומה בחופש הגדול , או אפילו ידע אישי – למשל במחשבים או בשיפוצים וכו'..) ,צרפו פניה אישית קצרה למעסיק ,הביעו את רצונכם בתפקיד וכמה מילים עליכם ולמה דווקא אתם מתאימים לתפקיד. לאחר שפניתם למשרות שנראות לכם מתאימות ורלוונטיות עבורכם, הירשמו לסוכן החכם שלנו 

וקבלו את המשרות המתאימות לכם ישירות למייל , הקפידו להגדיר את התחומים הרלוונטיים עבורכם בכדי שלא תוצפו במשרות שאינן מתאימות לכם. 

הימנעו מלשלוח קו"×— למשרות לא רלוונטיות- אין טעם לשלוח קו"×— למשרת מנכ"ל גוגל בישראל אם הרגע  ×¡×™×™×ž×ª× שירות צבאי והניסיון הניהולי שלכם מסתכם בהחלפה של אחיכם בניהול המכולת של משה בחופש הגדול, או בתור מפקד פלוגה בצבא.  ×¢×‘ודה מפה לאוזן- ספרו לכולם שאתם מחפשים עבודה- למשפחה, לחברים, לשכנים למכרים ונסו להיעזר בקשרים שיש לכם , פרסמו בפייסבוק ובכל רשת חברתית שיש לכם בה פרופיל – אינסטגרם, טוויטר, גוגל פלוס , פורומים לחיפוש עבודה לינקדאין -הרשת המקצועית לחיפוש עבודה וליצירת קשרים מקצועיים, (על רשתות חברתיות והשימוש בהן נרחיב מעט בפסקה הבאה) ככל שיידעו יותר , כך יגדלו הסיכויים שלכם למצוא עבודה, כמו כן אין כמו מילה טובה שמישהו ייתן עליכם למעסיק פוטנציאלי.

חיפוש עבודה ברשתות החברתיות- בימים אלה הרשתות החברתיות מלאות בקבוצות של חיפוש עבודה ושל ביקוש עבודה, ערכו חיפוש ומצאו את הקבוצות הרלוונטיות- לי איזור מגורים, תחומים , גילאים וכו'..  ×”רשתות הרלוונטיות ביותר כיום הן פייסבוק ולינקדאין- בזו זכרו שהפרופיל שלכם אמור להיות מקצועי ומנוסח ברור ובצורה עניינית וממוקדת, כאן תוכלו גם לפנות לחברים ולייצר קשרים מקצועיים עם האנשים שעובדים בחברות שמעניינות אתכם. 

פניה לשירות התעסוקה במקום מגוריכם-  ×›××Ÿ תוכלו למצוא מגוון משרות ממגוון מעסיקים ושירות חינם הניתן ×¢×™" צוות המשרד שיפנה אתכם לעבודה המתאימה אליכם במידה ותמצא כזו, כאן תוכלו למצוא משרות לחיילים משוחררים, עבודות ללא ניסיון וכן משרות לאקדמאים ומשרות בכירות, כמו כן תוכלו לקבל מידע ואף להירשם להכשרה מקצועית ללא תשלום מגוון ההכשרות שמציע משרד העבודה והרווחה, במהלך ההכשרה תוכלו ללמוד מקצוע ולקבל תשלום בזמן ההכשרה. 

חפשו ירידי תעסוקה קרובים אליכם ונערכים בשיתוף עם מכללות , אוניברסיטאות ,מרכזי תעסוקה קהילתיים, מרכזי הכוון ושירות תעסוקה ומעסיקים פרטיים וציבוריים, בירידים תוכלו למצוא מספר גדול של מעסיקים ולגשת באופן ישיר למעסיק ולהציג לו את עצמכם , הודעות על קיום ירידי תעסוקה מתפרסמות בדרך כלל במקומונים ובאמצעי המדיה השונים. 


הגעתם עד לכאן? הלכתם על פי המדריך? 
ברכות! 

כנראה שהעבודה הבאה שלכם קרובה מתמיד, עכשיו חכו להצעות העבודה במייל והיכנסו להתעדכן במשרות החמות שלנו באתר שמתעדכנות יום ביומו. 

דרך צלחה ועבודה מהנה.